Správná péče o Vaše Latexové oblečení

To nejdůležitější na začátek:: NIKDY nepoužívejte na ošetření olej (dětský olej) nebo mastný výrobek! Brzy by zničil Váš latex!

Používejte pouze speciální přípravky péče a ochrany!

Abyste si dlouhodobě užili Vaše latexové oblečení a zachovali si krásu a lesk materiálu, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel. Zde odpovídáme na často kladené otázky týkající se péče o latexové oblečení. Pokud máte ve skříni chlorovaný latex nebo máte v úmyslu objednat catsuit nebo něco podobného v chlorovaném provedení, měli byste rozhodně dodržovat naše pokyny pro údržbu. Z hlediska péče se chlorované latexové výrobky snadno poškodí.

Výhody chlórovaného latexového oděvu:

  • Rychlé oblékání bez složité pomoci. Chlorací se povrch latexu stává hladkým a hedvábným. Není nutné si tělo před oblékáním speciálně mazat, či pudrovat a lze jej bez pomoci. Chlorované latexové oděvy se proto doporučují zejména pro drahé kousky oblečení (např. Latexové masky). Kluzný efekt se však ztratí, jestliže je pokožka vlhká (pocení) nebo namazaná.
  • Během mytí se latexový oděv nelepí. Po umytí se vaše oblečení již nebude slepovat. Vyschne rychleji a je s ním snažší manipulace. Po vyschnutí není nutný žádný pomocný prostředek. Povrch musí být znovu ošetřen Leskem na latex. Přípravky péče o vysoce lesklé povrchy nevydrží dlouho na chlorovaném oděvu.
  • Vyšší trvanlivost. Neošetřený latex má tzv. Dvojité uhlíkové vazby. Jedná se o místa, kde semouhou navázat volné radikály, které mohou způsobit trvalé poškození latexu a zkrátit jeho životnost. Chlorací těchto dvojných vazeb dochází k jejich zničení až ze 70% a chemická odolnost latexu se významně zvyšuje.


Nevýhody chlórového latexového oděvu:

  • Těžce opravitelné až neopravitelné. Největší nevýhoda: pouze tlusté latexové oděvy lze opravit metodou Broušení.
  • Změna vnímání latexu. Latex je pevnější a tužší. Nejprve je tento efekt jasně patrný - při dlouhodobém nošení je materiál ale opět o něco měkčí. Kvůli změněnému pocitu je chlorovaný latex subjektivně silnější než srovnatelný neupravený latex. Například tenký latexový catsuit z 0,25 mm latexu je vnímán jako catsuit z latexu o tloušťce 0,35mm.

Jak bych měl správně ukládat Latexové oblečení?

Umytý a suchý latexový oděv by měl být uložen opšetřený vhodným silikonovým olejem. To zabraňuje přilepení latexového oblečení během skladování a usnadňuje oblékání. Silikonový olej také dodává latexu požadovaný efekt lesku a velmi dobře klouže po pokožce.

Latexové oblečení a jiné latexové předměty by měly být uloženy na tmavém místě. Nikdy neukládejte latexové kousky po praní na sluneční světlo déle než je nutné. UV paprsky obsažené v slunečním světle poškozují materiál v delším časovém horizontu a degradují jeho zbarvení. Proto je velmi důležité ukládání na tmavém místě.

Upozorňujeme také, že by oděvy neměly přicházet do styku s jinými textiliemi, kovovými předměty nebo jinými barevnými latexovými předměty, mohlo by dojít k nevzhledným změnám barvy a vzniku skvrn. To je zvláště důležité pro světlé latexové barvy. Obvykle jsou náchylnější než tmavé latexové barvy.

Správné praní Latexového oblečení!

Použité latexové oděvy by měly být okamžitě omyty, protože mastnoty a pot poškozují latex a v krátkém čase může dojít k předčasnému velkému opotřebení. Nejlepší je umýt latexový oděv ručně v umyvadle nebo ve vaně s trochou jemného šamponu (bez čisticího prostředku, mycího prostředku na mytí nádobí nebo jiného čističe !!) ve vlažné vodě. Přidáním lžíce silikonového oleje Rubbersilk do vody v kbelíku s vlažnou vodou získáte stejnoměrný lesk latexového povrchu a zabraňujete tomu, aby se latex slepil.

Nemusíte ho ošetřovat silikonovým olejem, protože silikon váže prach a způsobuje, že se povrch začne zamatňovat, a pak na něj není hezký pohled. Pokud k tomu dojde, není to ale problém, prostě opláchněte prádlo znovu.

Jak si správně obléci Latexový oděv?

Zde je několik tipů, jak manipulovat s latexovým oblečením při oblékání. Zejména začátečníci se často potýkají s velmi těsným latexovým oblečením, jako jsou latexové kalhoty nebo těsné latexové legíny.

Dlouhé nehty mohou při oblékání způsobit hodně škody. Proto se ujistěte, že při oblékání nejsou nehty příliš používány (vezměte je jemně do ruky) a ujistěte se, že se nehty nevryjí do materiálu.

Dále nikdy nepoužívejte výrobky pro péči o pleť, jako je krém nebo pleťové mléko, než latex budete nosit.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do uplých latexových oděvů, je použít silikonový olej "Rubbersilk" jako pomocný prostředek. Je bez tuku a speciálně vyvinutý pro latex. Použití silikonového oleje má také příjemný vedlejší účinek, protože vyživuje pokožku a dělá ji příjemně hebkou. Tento speciální silikonový olej je produkt používaný v kosmetickém průmyslu. Absolutně bez zápachu, bez chuti a dermatologicky testován, má velmi dobré pečovatelské vlastnosti a je skvělě lubrikační a masážní. Olej je samozřejmě vhodný i na kluzké hry s latexem.

Silikonový olej by měl být upřednostňován, zejména u transparentního latexu, protože průhlednost je opravdu zachována. Na našich fotografiích se používá pouze silikonový olej k dosažení nejlepších výsledků v lesku našeho fotografovaného latexového oblečení. Několik kapek stačí na ošetření velké plochy.

Co mám udělat pro dokonalý lesk Latexu?

Aby se latex dokonale leskl, používají se speciálně vyvinuté, ale i velmi drahé spreje. Vzhledem k těmto okolnostem jsme nyní začali nabízet přípravky pro péči a pomůcky pro oblékání za rozumné ceny.

AMOR ALL je lesk a produkt péče, který je k dispozici ve spreji, který jsme už více než 10 let používali k leštění latexového oblečení.

Samozřejmě můžete rozzářit Vaše latexové oblečení i silikonovým olejem. Jak již bylo popsáno u MYTÍ, použijte lžičku oleje a kbelík vody.

Latex může měnit barvu, na co si dát pozor?

Buďte opatrní s mědí a všemi neželeznými kovy! Vaše latexové šaty by se po kontaktu rychle zbarvily růžově.

Dávejte pozor na všechny kovové díly, příslušenství, bižuterii, džínové knoflíky, peníze, spony na opasek, šperky a boty! Tyto skvrny již nelze odstranit. U průhledných nebo světlých oděvů (bílý, světle zelený, růžový atd.) Mohou některé jiné oděvy vypouštět barevné pigmenty, které také způsobují na vašem latexovém oděvu nevzhledné skvrny.

Dále bychom se měli vyhýbat přípravky pro péči o tělo a parfémy a neměli by je přímo kontaktovat s oděvem. Stejně tak je škodlivý přímý kontakt s make upem, dokáže také nevzhleně zbarvit Váš latex.

Mohu nosit latex pod normálním oblečením?

Nosit latex pod normálním oblečením je velmi vzrušující věc. Materiál je však v místech, které jsou v kontaktu s textilní tkaninou vystavené zatížení třením (oblast kolena nebo lokte) a nemůže být dlouhotrvající. Díky tomuto tření je materiál po opakovaném kontaktu v opotřebovaných oblastech více náchylný k deformaci.

Jak se snáší plasty a latex?

Některé plasty obsahují plastifikátory, které mohou zničit latex. Hračky vyrobené ze silikonu nebo jiných měkkých materiálů (dildo a podobně) by neměly přijít do kontaktu s materiálem na příliš dlouho. Nenechávejte tyto předměty pod, nebo na oblečení přes noc. Materiál se v tomto okamžiku začne vlnit a po určitém čase se stává křehkým.

Jakou dobu trvanlivosti mohu od latexu očekávat?

Pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel: Nedovolte příliš mnoho slunečního světla, ukládejte na tmavém místě, po mytí nepoužívejte žádné mastné prostředky a oleje. Pak si určitě užijete mnoho let latexové oblečení z naší produkce.